اینستاگرام

Home / اینستاگرام

اینستاگرام

 

شبکه اجتماعی اینستاگرام این روزها به یکی از محبوب ترین رسانه های مجازی در دنیا و همینطور ایران تبدیل شده است. در سال گذشته اعضای ایرانی این شبکه بیشتر از دو برابر بیشتر شده و در ماه های اخیر هم شاهد تاثیر بی نظیر این رسانه روی زندگی افراد بوده ایم. اما استفاده از اینستاگرام فقط به موضوعات شخصی محدود نمی شود. افراد زیادی در تونسته اند با استفاده از تاثیرگذاری سریع و همینطور توانایی بخش بندی هدفمند مخاطبان، محصولاتشان را به فروش برسانند یا برندشان را توسعه دهند.

اما نکته ای که وجود دارد اینست که همه بطور یکسان در اینستاگرام موفقیت بدست نیاورده اند. سرعت رشد،کیفیت مخاطبان جذب شده و علاقه ای که مخاطبان به محتوا ها نشان می دهند در پیج های مختلف متفاوت است و همین معیارها منجر به فروش و جذابیت بیشتر یک برند می شود. شیوه های متفاوت افزایش فالوور ، پست گذاری و ارتباط با مخاطبان تعیین کننده ی کننده اساسی در سرعت پیشرفت و کیفیت پیج است.

افزایش فالوور

برای جذب فالور شیوه های متفاوت تبلیغاتی وجود دارد. معمولا مدیران نگران غیر واقعی یا اصطلاحا فیک بودن مخاطبان جذب شده هستند. حال آنکه فالوور غیر مرتبط که مطالب پیج جذابیتی برایش ندارد هم تفاوتی با فالور فیک ندارد. پس چگونگی جدب مخاطب و تشکیل مجموعه ای مخاطبان هدفمند هم جزو نکات بسیار با اهمیت در موضوع افزایش فالوور اینستاگرام میباشد.

 

پست گذاری

شاید برخی معتقد باشند که تفاوتی در نوع،زمان و تعداد پست هایی که تولید می شود وجود ندارد. اما آمار ها نشان دهنده ی این موضوعند که رفتار مخاطبان کاملا مشخص و قابل پیش بینی است و با مشاهده الگوریتم توجه و علاقه مخاطبان به مطالب، می توان برنامه ای تدوین کرد که طبق آن پست ها در موضوعاتی جذاب، در زمان های مناسب و با ریتم مشخص و به اندازه به مخاطبان عرضه شود.

 

ارتباط با مخاطبان

چگونگی ارتباط با مخاطبان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مخاطبان باید از کانال ها و روش هایی که راحتتر هستند با مدیریت پیج ارتباط برقرار کنند. چگونگی پاسخ به سوالاتشان هم موضوعیست که نمی توان به راحتی از کنارش عبور کرد.ارتباط مداوم و دوستانه به مخاطبان پیج از نکات کلیدی حفظ طرفداران فعلی و همینطور افزایش فالوور های جدید است.